Home Overig Nieuws Tram Benidorm – Villajoyosa rijdt vanaf 12 juni weer

Tram Benidorm – Villajoyosa rijdt vanaf 12 juni weer

door admin
Tram Benidorm – Villajoyosa rijdt vanaf 12 juni weer

Vanaf 12 juni hervat tramlijn 1 van de TRAM d’Alacant de dienst tussen het station van Benidorm en het ziekenhuis Marina Baixa in Villajoyosa. Dit is mogelijk nu de belangrijkste werkzaamheden aan het spoor, zoals spoorverdubbeling en elektrificatie zijn afgerond.

De werkzaamheden maken deel uit van een groter project van bijna 40 miljoen euro, medegefinancierd door de EU. Ze beslaan 6,2 kilometer tussen Benidorm, Finestrat en Vila Joiosa, en omvatten onder meer een nieuw viaduct over de Murtalkloof, spoorvernieuwing, nieuwe beveiligingssystemen en modernisering van de elektriciteitsvoorziening.

Ook worden de haltes Cala Finestrat en Terra Mítica gemoderniseerd en wordt de toegang tot het ziekenhuis vanaf station Hospital Vila verbeterd. Daarnaast komt er een wandel- en fietspad vanaf station Benidorm door het Moralet Park, dat aansluit op de bestaande groene zones.

Volgens de burgemeester van Benidorm is de tram een cruciale en duurzame verbinding voor de regio Marina Baixa met meer dan 220.000 inwoners.

Video en Link

Bezoek de website van Don Panchito

Misschien ook interessant?

Over Benidorm Nieuws

We halen het nieuws uit Spaanse kranten en andere media en krijgen persberichten van diverse gemeenten met foto’s, of maken die zelf.